NASZA FIRMA PODEJMUJE SIĘ NAJTRUDNIEJSZYCH PRAC ZWIĄZANYCH Z RENOWACJĄ ZABYTKOWYCH ELEWACJI. WYKONUJEMY RENOWACJE ELEWACJI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE, W PEŁNYM ZAKRESIE USŁUG.

KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU RENOWACJI

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na podjęcie się nawet najtrudniejszych zleceń. Służymy doradztwem i pomocą w podjęciu decyzji związanych z technologią oczyszczania.
Jesteśmy w stanie wykonać każde  zlecenie w pełnym zakresie usług związanych z kompleksową renowacją zabytkowych elewacji!

Posiadamy ogromne doświadczę z zakresu czyszczenia cegły. Elewacje, które oczyszczaliśmy były poddawane różnym technikom obróbki z naszej oferty. Czyszczenie cegieł w budynkach mieszkalny, prywatnych zazwyczaj poddawane są oczyszczaniu metodą zwykłego piaskowania ścierniwem o bardzo drobnej frakcji. Zwykłe piaskowanie cegły jest metodą dość inwazyjną, dla tego nie stosuje się jej podczas oczyszczania zabytków.

Renowacja cegły na obiektach zabytkowych wykonywana jest pod okiem konserwatora zabytków. Tutaj stosuje się zazwyczaj bezinwazyjne metody obróbki. W naszej ofercie posiadamy piaskowanie niskociśnieniowe jos, czyszczenie cegły metodą sodowania oraz najskuteczniejsza metoda – pudrowanie. Pudrowanie niskim ciśnieniem w osłonie wodnej lub bez charakteryzuje się niezwykłą skutecznością i delikatnością. Stosuje się tu specjalne ścierniwa, dzięki czemu w połączeniu ze specjalistycznym sprzętem i niskim ciśnieniem cegła po pudrowaniu nie jest zniszczona. Ta technika idealnie nadaje się również do czyszczenia piaskowca.

Oprócz czyszczenia cegły oferujemy pełen zakres kompleksowej renowacji elewacji z cegły. Zajmujemy się również spoinowaniem, wymianą cegieł, kitowaniem, koloryzacją, scalaniem fug, sztukatorstwem i hydrofobizacją.

SPRAWDŹ NASZ PEŁEN ZAKRES USŁUG

rotacyjne piaskowanie niskociśnieniowe

usuwanie i zabezpieczanie przed graffiti

piaskowanie oraz hydrofobizacja betonu

chemiczne czyszczenie wszelkiego rodzaju elewacji

fugowanie oraz spoinowanie elewacji ceglanych, kamiennych i z piaskowca

renowacja po pożarach, renowacja zabytkowego drewna

hydropiaskowanie elewacji z kamienia, cegły oraz piaskowca

kompleksowa renowacja oraz restauracja zabytków

usuwanie mleczka betonowego z autostrad i przepustów

piaskowanie fasad budynków w osłonie mgły wodnej

hydrofobizacja elewacji ceglanych, z kamienia i piaskowca

impregnacja/hydrofobizacja elewacji kamiennych

DOŚWIADCZENIE W BRANŻY!

W wielu przypadkach renowacja elewacji to nie tylko same oczyszczenie jej z zabrudzeń czy starej farby. Pełen zakres renowacji wymagany jest przy elewacjach, które uległy zniszczeniu na przestrzeni lat. Mówimy tu o uszkodzonych cegłach, czy tynkach, kruchej wypadającej fudze, spękaniom murów itd. Nasza firma jest w stanie podejść kompleksowo do wymagających zleceń. Prosty przykład, to elewacja ceglana. Przy pełnej renowacji wycinamy fugę, czyścimy elewację, naprawiamy lub wymieniamy uszkodzone cegły, fugujemy, kładziemy hydrofobizację.

Oferuje Państwu usługi z zakresu sztukatorstwa i fugowania zabytkowych elewacji przy wykonywaniu kompleksowych usług czyszczenia obiektów naszymi metodami strumieniowo-ściernymi (piaskowanie, pudrowanie, sodowanie). Wykonywaliśmy i restaurowaliśmy detale elewacyjne: rzeźby pełno postaciowe, płaskorzeźby, kartusze, medaliony, konsole, kroksztyny, girlandy, maswerki, tralki , gzymsy itp. w różnych technikach, odpowiednich dla zaistniałej sytuacji, na kilkudziesięciu kamienicach, obiektach użyteczności publicznej, rezydencjach, pałacach i dworach.

Zastanów się zanim postanowisz po prostu wypiaskować elewację. Nie raz widzieliśmy zniszczone budynki, które przeszły oczyszczanie za pomocą zwykłego, grubego piasku i piaskarki. Takiej elewacji zazwyczaj już się nie da uratować. Cegła natomiast jest bardzo porowata i szybko „łapie” nowe zabrudzenia, które wnikają w powstałe pory.

Pamiętaj, że pracujemy mobilnie na terenie całego kraju. Duże odległości to dla nas nie problem. ZADZWOŃ lub NAPISZ, a na pewno Tobie doradzimy!

OCZYSZCZANIE ELEWACJI

Jesteśmy specjalistami przy oczyszczaniu elewaji z cegły, kamienia, piaskowaca. dysponujemy wieloma rodzajami technik oczyszczania. Pudrowanie, sodowanie, piaskowanie, oczyszczanie chemiczne.

KOMPLEKSOWA USŁUGA

Podejmujemy się częściowych zleceń, jak samego oczyszczania elewacji czy zabezpieczeniu poprzez hydrofobizację, oraz kompleksowymi zleceniami z zakresu renowacji zabytków.

KONSERWATOR ZABYTKÓW

Na przestrzeni minionych lat wielokrotnie współpracowaliśmy z konserwatorami zabytków. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom renowacyjnym.

OSOBY PRYWATNE

Nie zamykamy się tylko na duże zlecenia i dużych klientów. Nie raz podejmowaliśmy się zleceń od osób prywatnych, gdzie chodziło np. o wypiaskowanie drewnianej podbitki, czy kawałka elewacji kamiennej.

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Przede wszystkim należy wykonać próby różnymi sposobami, jeżeli nie jesteśmy pewni rodzaju zabrudzenia i stanu elewacji. . Do wyboru mamy Piaskowanie JOS, pudrowanie, sodowanie i chemię. Nasza firma miała już takie przypadki, że dobór metody nie był oczywisty i było trzeba np. łączyć różne rodzaje oczyszczania.

Nasza firma dokonuje pełnej wyceny na podstawie wykonania próby i  obmiarów. Wiele czynników wpływa na cenę końcową, ale zawsze staramy się podać konkretną kwotę za wykonanie usługi. Czasami zdarza się, że nieoczekiwane przeszkody, utrudnienia, czy dodatkowe prace pojawiają się w trakcie wykonywania zlecenia, w takich przypadkach niezbędna jest korekta.

Pudrowanie to usuwanie zabrudzeń z elewacji za pomocą specjalnej piaskarki oraz konkretnego ścierniwa – organicznego pudru. Jego agresywność dobierana jest pod konkretne zabrudzenia. Jest to najczęściej wybierane ścierniwo podczas oczyszczania zabytków.

Zazwyczaj tak. Nasza firma na podstawie prób i doborze różnego rodzaju chemii wybiera ją tak, aby nie zaszkodziła czyszczonej powierzchni – odpowiednie stężenie do rodzaju zabrudzeń i materiału.

Oferujemy kompleksowe naprawy elewacji. Wycinamy fugę całkowicie i kładziemy nową, wycinamy częściowo i scalamy ze starą fugą, wymieniamy cegły i kitujemy oraz scalamy uszkodzone. Odtwarzamy stare, zniszczone gzymsy, oranamenty i płaskorzeźby!

Jedną z naszych usług jest sodowanie. Jest to niedoceniona technologia oczyszczania elewacji. Sprawdza się przede wszystki w usuwaniu zabrudzeń związanych z wiekiem elewacji. Czyli zabrudzeń atmosferycznych, organicznych, zmogu, spalin itp.

NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Sąd w Mikołowie

kompleksowa renowacja
czyszczenie chemiczne
uzupełnianie fug
wymiana uszkodzonych cegieł
kitowanie i scalanie kolorystyczne
impregnacja

BIBLIOTEKA - LUBAWA

czyszczenie poprzez pudrowanie
impregnacja

dom prywatny

czyszczenie poprzez pudrowanie
impregnacja

KOŚCIÓŁ W ELBLĄGU

oczyszczenie poprzez pudrowanie

elbląg

wycinanie fugi
wymiana uszkodzonych cegieł
piaskowanie elementów drewnianych
kitowanie i scalanie kolorystyczne cegły
czyszczenie poprzez pudrowanie
fugowanie
impregnacja

budynek prywatny

czyszczenie cegły poprzez pudrowanie
kitowanie i scalanie kolorystyczne cegły
piaskowanie elementów z kamienia

KATEDRA W PŁOCKU

czyszczenie cegły poprzez pudrowanie
kitowanie i scalanie kolorystyczne cegły
piaskowanie elementów z kamienia

nabrzeże wrocław

czyszczenie kamienia poprzez piaskowanie
czyszczenie cegły poprzez pudrowanie
uzupełnienia fugi na kamieniu
przemurowania murów ceglanych + fugowanie i impregnacja

BUDYNKI MIESZKALNE - SZTUM

wymiana uszkodzonych cegieł
naprawa tynków
fugowanie
kitowanie i scalanie kolorystyczne
czyszczenie mieszane ( chemia +pudry)
impregnacja

BUDYNKI MIESZKALNE - SZTUM

wycinanie fug
wymiana uszkodzonych cegieł
naprawa tynków
fugowanie
kitowanie i scalanie kolorystyczne
czyszczenie mieszane ( chemia +pudry)
impregnacja

WILLA SZARA - WARSZAWA

czyszczenie elewacji – piaskowanie niskociśnieniowe

KAMIENICA - GRUDZIĄDZ

kompleksowa renowacja
wycinanie fug
wymiana uszkodzonych cegieł
kitowanie i scalanie kolorystyczne
fugowanie
czyszczenie poprzez pudrowanie

ODWIEDŹ NASZEGO FACEBOOKA I BĄDŹ NA BIERZĄCO Z NASZYMI REALIZACJAMI! ZAPRASZAMY!