Sodowanie

Sodowanie
Czyszczenie metodą sodowania powstała i została opatentowana w Stanach Zjednoczonych. Powodem tego była potrzeba oczyszczenia Statuy Wolności, w taki sposób, żeby nie uszkodzić czyszczonego podłoża, które jest wykonane ze stali miedzi, ale aby jednocześnie wyglądało jak nowe.

Sodowanie to metoda czyszczenie bezinwazyjna, innowacyjna. Zastosowanym materiałem jest soda oczyszczona NaHCO3. Jest to związek chemiczny nieorganiczny, niepalny i nieiskrzący się (zagrożenie wybuchu zostaje wyeliminowane), rozpuszczalny w wodzie, bezpieczny dla człowieka i środowiska.

Technologia

Sodowanie polega na wyrzucie z dużą prędkością sody oczyszczonej i uderzeniu o czyszczone podłoże. Wywołuje to „eksplozję“ sody, co nie powoduje odbijania się materiału od czyszczonego elementu. Dzięki temu sodowanie nie powoduje uszkodzenia elementu, a wszelkie zabrudzenia zostają usunięte.

Sodowanie jest metodą doskonale sprawdzającą się przy czyszczeniu linii przemysłu przemysłowych i technologicznych, reaktorów, silosów, maszyn, zbiorników instalacji w sektorach paliwowych, chemicznych, w rolnictwie, w przemyśle odlewniczym i spożywczym. Z powodzeniem sodowanie znajduje zastosowanie w budownictwie i motoryzacji ( oczyszczenie podłoża z lakierów i ognisk korozji), oczyszczenie statków, samolotów i zabytkowych pojazdów.

Sodowanie to UTC, czyli Unikalna Technika Czyszczenia, która bezinwazyjnie czyści podłoże z zabrudzeń środowiskowych i przemysłowych. Sodowanie można wykonać na każdym gabarycie.

Przemysł

 

Sodowanie doskonale sprawdza się przy czyszczeniu linii produkcyjnych wszystkich gałęzi przemysłu. Każdy przestój maszyn wiąże się z poniesieniem strat przez firmy, a czas w takim przypadku, na bardzo duże znaczenie. Poprzez sodowanie jesteśmy wstanie oczyścić elementy bez względu na rodzaj i gabaryty. Szybkość i efektywność metody jest pozwala na obniżenie kosztów związanych z przestojem. Podczas prowadzenia naszej działalności, niejednokrotnie udowodniliśmy, że czyszczenie poprze sodowanie to jedna z najlepszych technologi do usuwania powstałych zabrudzeń i pozostałości lakieru.

Sodowanie jest innowacyjną metodą, ale ma tyle efektywną, ze piaskowanie odchodzi do lamusa. Nasi Klienci nie muszą się obawiać o uszkodzenie powierzchni i pogięcia elementów wykonanych, np. z aluminium.

Przemysł spożywczy

 

Najważniejszym i pierwszorzędnym wymaganiem w przemyśle spożywczym jest czystość. Wszelkie wykorzystywane środki, powstałe dla potrzeb przemysłu spożywczego są toksyczne, wymagające dokładnego oczyszczenia, przepłukania z pozostałości zastosowanych substancji. Sodowanie jest metodą w 100% nietoksyczną, łatwą do usunięcia ponieważ jest rozpuszczalna w wodzie. Za pomocą sodowania jesteśmy wstanie usunąć zabrudzenia powstałe w formach do wypieków, w piecach, grillach i wielu innych urządzeniach kuchennych.

Budownictwo

 

Do czyszczenia cegły i piaskowca doskonale sprawdza się sodowanie. Metoda te jest bezpieczna dla czyszczonego materiału i efektywna, ponieważ bez uszkadzania podłoża usuwa zabrudzenia bez konieczności stosowania dodatkowej chemii.
Pod nadzorem Konserwatora zabytków wykonujemy sodowanie z ponad 100-letniego osadu.
Sodowaniem czyścimy:
– domy drewniane,
– zabytkowe elewacje wykonane z cegły i drewna,
– konstrukcje betonowe,
sidingi, odnawiamy meble drewniane, schody, podłogi z drewna i piaskowca.
Sodowanie usunie takie zabrudzenia jak:
– powstałe naturalnie przez środowisko,
– resztki tynku,

– farby, lakiery, bejce oraz graffiti.

Czyszczenie drewna

Domy. meble, schody, podłogi i inne elementy wykonane z drewna wymagają delikatnego ale jednocześnie skutecznego procesu czyszczenia. Zabrudzenia jakie możemy z powodzeniem usunąć poprzez sodowanie to naturalne zanieczyszczenia powstałe przez środowisko ale również lakiery, farby, bejce. Metoda ta nie uszkadza podłoża i efektywnie przyspiesza czyszczenie powierzchni, co skutkuje wyeliminowanie konieczności „skrobania“ i zastosowania dodatkowej chemii. Oczyszczenie przez sodowanie zaowocowało współpracą z wieloma zakładami konserwatorskimi.

Czyszczenie basenów

 

Sodowanie jest bezinwazyjną metodą czyszczenia podłoża z powstałych zabrudzeń i farb. Zastosowanie tej metody eliminuje zniszczenie mienia Klienta, ponieważ usunięte zostają zanieczyszczenia bez naruszenia struktury podłoża, co miejsce w przypadku piaskowania.